Κυριακή 24 Απριλίου 2016

Xρυσό για τον Πετρούνια! Έκανε τον σταυρό του μέσα στο Κατάρ και κέρδισε το χρυσό μετάλλιο (video)

Εξαιρετικά σημαντική διάκριση για έναν σπουδαίο αθλητή, τον Λευτέρη Πετρούνια, ο οποίος κέρδισε επάξια το χρυσό μετάλλιο στους κρίκους, στο παγκόσμιο κύπελλο ενόργανης του Κατάρ.
Ο Έλληνας πρωταθλητής επιβεβαίωσε για μια ακόμη φορά την κυριαρχία του στους κρίκους
 και με τους 15.875 βαθμούς που συγκέντρωσε κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, στον πρώτο του αγώνα της χρονιάς.
Πριν ξεκινήσει την προσπάθεια του έκανε τον σταυρό του και στην
συνέχει εντυπωσίασε τους πάντες……
«Η χρονιά ξεκίνησε ιδανικά.
Έδειξα ότι μπορώ να εκτελέσω σωστά το πρόγραμμά μου σε δύο συνεχόμενες ημέρες. Ήθελα να πάρω το χρυσό μετάλλιο, αλλά και να φτάσω τους 16,000 βαθμούς, πράγμα που επίσης θα πετύχαινα, αν δεν είχα μία αστάθεια στην έξοδο.
Και πάλι, όμως πήρα μία καλή βαθμολογία.

Έχει μεγάλη σημασία και ο βαθμός που θα παίρνω, σε κάθε διοργάνωση, όπως βέβαια και το ότι ξεκινάμε τη χρονιά με νίκη.
Έχω κερδίσει το δικαίωμα να είμαι πρώτος, ακόμα και με μία αστάθεια σ’ ένα κατά τα άλλα εξαιρετικό πρόγραμμα», δήλωσε ο Λευτέρης Πετρούνιας.